Історія виникнення та класифікація різьбових з'єднань
Класифікація різьбових з’єднань
Перші різьбові з’єднання з’явилися ще в середньовічні часи. Звичайно ж, це була дуже проста конструкція, яка виготовлялась вручну: на металеву циліндричну деталь намотувалась мотузка, по контуру якої нарізувалось заглиблення. Це було перше примітивне різьбове з’єднання. Різьба була недосконалою, тому сподіватись на міцність кріплення було не варто. Виготовляли болти та гайки ручним способом ще досить тривалий час, аж поки в середині ХVІ століття не був винайдений токарний станок. Але в великих масштабах виготовлення цих метизів розпочалося лише під час промислової революції. Та навіть тоді ще досить довго проблемою були розбіжності у розмірах кріпильних елементів від різних виробників. Єдині ж стандарти (діаметр різьби, крок різьби, різьбовий профіль тощо) було прийнято лише в середині ХХ століття й використовуються до сьогоднішнього дня.

Елементи різьбового з’єднання та їх особливості
Саме слово з’єднання передбачає, що конструктивно в ньому має бути декілька елементів, як мінімум два. Як правило, з’єднання складається з основної деталі (болт, гвинт) та допоміжного фіксатора (гайка).
В кожної із цих деталей основним елементом є різьба, нанесена на тіло обертання (на стержень гвинта, болта, шурупа). Різьба характеризується рядом ознак, таких як:
- Різьбовий профіль – це вигляд перерізу різьби в площині, що проходить через її вісь.
- Крок різьби – це відстань між витками.
- Зовнішній діаметр – характеристика нарізування на болті, гвинті.
- Внутрішній діаметр – характеристика нарізування на гайці.
Для вимірювання цих параметрів користуються звичайним штангенциркулем.
Види різьбових з’єднань
Різьбові з’єднання використовують майже усюди, адже більше половини деталей сучасних авто, обладнання тощо мають елементи з різьбленням. Кріпильні елементи діляться за рядом ознак і факторів.
За областю застосування вони бувають:
- загальні;
- спеціальні.
За зовнішньою формою:
- циліндр;
- конус.
За поперечним перерізом:
- трикутні;
- прямокутні;
- круглі;
- трапецієподібні.
За напрямком закручування.....
Прочитати повну статтю можна тут: https://dinmark.com.ua/istoriya-vynyknennya-ta-klasyfikatsiya-rizbovyh-zyednan/
Коментарі
Дописати коментар